Menu

Sokba került a kihagyott büntető

Csúcsrangadót rendeztek vasárnap a Jászberényi Városi Stadionban, ahol az NB III Keleti-csoportját vezető Tiszakécske LC volt a vendége a második helyen álló Jászberényi FC-nek. A mérkőzés végig kiegyenlített játékot hozott, s egy elhibázott hazai büntető után a vendégek a hajrában szerezték meg a győztes góljukat. Fotó: jfc Facebook oldal.

Az őszi szezonban nem kis meglepetésre a Jászberényi FC győzni tudott a bajnok cím legnagyobb várományosa ellen idegenben is. Ezt a sikert szerették volna a hétvégén megismételni Németh Gyula fiai. A téli szünetben tovább fiatalított együttesnek meg is volt erre az esélye, ám egy kihagyott büntető után a vendégek hátrányból is meg tudták fordítani a találkozó eredményét.

A tavaszi szezont nem a legjobban kezdte a tiszakécskei csapat, hiszen két forduló alatt mindössze egyetlen pontot szerzett a Nagy Sándor által trenírozott gárda. A mieink két döntetlennel kezdték a tavaszt, s az első idei győzelmüket szerezhették volna meg a listavezető ellen.

Jól kezdődött számunkra a találkozó, hiszen már a 8. percben megszületett a vezető gólunk. Szöllősi 25 méterről rúgta a labdát Molnár kapujának bal felső sarkába. Nagy küzdelem folyt a pályán, de az első félidőben már nem esett több gól. A második 45 perc elején meccslabdához jutott a JFC. Az 59. percben ugyanis Lőrinczet buktatták a tizenhatoson belül, s Kátai Gábor jogosan mutatott a büntetőpontra. Süttő tizenegyesét azonban Molnár kapus lábbal védte. Tizenegy perccel később pedig már 1-1- állt az eredményjelzőn. Kalmár szerezte a vendégek egyenlítő gólját. A folytatásban sokáig úgy tűnt, hogy mindkét együttes 1-1 ponttal lesz gazdagabb a találkozó lefújását követően, ám a 87. percben a csereként beállt Galacs megszerezte a vendégek győztes gólját.

A megfiatalított jászberényi együttes teljesen egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek, s ha a tizenegyest sikerült volna értékesíteni, akkor minden bizonnyal most is legyőzte volna a JFC a tiszakécskeieket.

Jászberényi FC – Tiszakécskei LC 1-2 (1-0)

Jászberényi FC: Bonica – Palcsó (Micskó, 71.), Papp P., Aranyos, Süttő – Lőrincz – Lukács, Szőllősi, Deli – Nagy M. (Nagy Sz., 68.), Pálinkás. Vezetőedző: Német Gyula.

Tiszakécskei LC: Molnár M. – István (Kiprich, 79.), Fülöp, Oláh, Csáki – Albert Á., Horváth A., Pongrácz (Galacs, 68.) – Gyurján (Pál A., 63.), Kalmár, Simon M. Vezetőedző: Nagy Sándor.

20. Mezőkövesd Zsóry FC II (30-62) 15

A bajnokság 25. fordulójában, március21-én a Balassagyarmati VSE vendégeként lép pályára a JFC.

Utoljára frissítve:hétfő, 15 március 2021 11:09